KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tuschteckning 9691542
nr 969 1542
Wilhelm Kåge
(1889-1960), Sverige
Tuschteckning, Wilhelm Kåge (1889-1960), Paris, 1920-tal, motivet: 35 x 26, modellstudier
Wilhelm Kåge, född 1889 i Stockholm, död 1960, svensk keramiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
200 kr
måndag 29 juni 2015
kl 19:22:53
100 kr
150 kr
Wilhelm Kåge
Läs mer om Wilhelm Kåge